Wczytywanie...
Idź do treści

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?

Cześć, nazywam się Igor Wojtkowiak i jestem fotografem biznesowym. Moje podejście do fotografii to dokładne wsłuchanie się w potrzeby klienta. Tworzę przyjazny klimat i komfortowe warunki, które pozwalają klientom czuć się dobrze podczas sesji. To klucz do robienia dobrych zdjęć.

Klienci często mówią, że moje zdjęcia wyróżniają się jakością. Dbałość o szczegóły, poczucie estetyki, perfekcja w podejściu do fotografii oraz otwarta komunikacja z klientem to moje narzędzia do osiągania najlepszych efektów. Współpracując ze średnimi i dużymi firmami, wiem, jak ważny jest profesjonalizm. Dobra komunikacja, wspólne ustalanie warunków współpracy, terminowość, a w końcu dostarczenie usług na najwyższym poziomie – to moje priorytety. W fotografii liczy się cel wykorzystania zdjęć. Dzięki temu mogę zaproponować najlepsze rozwiązania: kadr, tło, postawę ciała, mimikę. W mojej pracy najważniejszy jest drugi człowiek, a największą nagrodą – jego zadowolenie i zachwyt po zobaczeniu finalnego zdjęcia.

Plik z poradnikiem w formie PDF, możesz pobrać tutaj: Jak przygotować się do biznesowej sesji?

Przebieg sesji zdjęciowej jest następujący

Sesja zdjęciowa składa się z kilku etapów. Po pierwsze, omówimy Twoje pomysły i oczekiwania. Doradzę, jak się ustawić, by zdjęcia były jak najbardziej korzystne. Po drugie, makijażystka przygotuje Twoją skórę do zdjęć, wykonując profesjonalny makijaż, który podkreśli Twoje zalety i ukryje niedoskonałości skóry. Następnie, razem dobierzemy stylizacje, które dodadzą Ci temperamentu i ukażą Twój profesjonalizm na zdjęciach. Na każdej sesji dostępny jest duży podgląd zdjęć na żywo, dzięki czemu możesz na bieżąco śledzić postępy sesji i wybrać swoje ulubione fotografie.

Profesjonalny makijaż

W zależności od wcześniej ustalonej opcji makijażu, czyli czy robimy makijaż poprawkowy w wersji light, czy też pełny makijaż przygotowanie będzie inne. Najczęściej wybierany jest makijaż poprawkowy, ponieważ zajmuje on mniej czasu i jest bardziej komfortowy.

W takim przypadku Wykonaj swój codzienny makijaż (nałóż korektor, fluid, pomalowanie oka oraz brwi), ale unikaj pudrów utrwalających, matujących, rozświetlaczy oraz połyskujących cieni do powiek. Ułóż włosy w naturalny sposób. Jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą pastę lub lakier. Makijażystka dokona korekt, zapyta o preferowane odcienie i upewni się, że nie masz alergii. Panom proponujemy delikatne przypudrowanie, by zminimalizować świecenie skóry.

W przypadku pełnego makijażu na sesji Przy porannej toalecie umyj twarz, nie nakładają żadnych kremów czy serum.

Na sesję przyjdź bez makijażu. Jeśli sytuacja będzie wymagała innych wytycznych zostaniesz o tym poinformowana.

Włosy na sesji zdjęciowej

Umyj i ułóż w naturalny sposób włosy. Jeśli chcesz użyć pasty lub lakieru możesz je zabrać ze sobą. Warto mieć ze sobą swój grzebień lub szczotkę. Makijażystka poprawi make up w zgodzie z Tobą. Zapyta o preferowane odcienie i upewni się, że nie masz żadnych uczuleń.

Warto mieć ze sobą swój grzebień lub szczotkę.

Po sesji możesz zmyć makijaż.

Bardzo ważne jest unikanie zabiegów kosmetycznych na twarz nawet do kilku dni przed sesją.

Ich skutki uboczne takie jak np.zaczerwieniona skóra będzie ciężko ukryć na zdjęciach. Dzień przed sesją postaraj się dobrze wyspać i nie pić alkoholu, żeby uniknąć zaczerwienionych oczu czy opuchlizny twarzy.

Ubiór na sesji zdjęciowej

Co do ubioru – na drogę załóż inne ubranie niż to, które planujesz wykorzystać do zdjęć. Przygotuj 2-3 komplety stylizacji w różnych kolorach, w których czujesz się dobrze. Pamiętaj, że Twój komfort i styl odzwierciedlają Twoją osobowość. Upewnij się, że ubrania są zadbane, czyste, dopasowane i wyprasowane. Biała lub błękitna koszula to zawsze dobry wybór. Koszula powinna być dopasowana i nie może prześwitywać.

Kolory i dodatki na zdjęciach

Jeśli chodzi o dodatki i kolory – warto zabrać na sesję kilka dodatków, takich jak poszetki, krawaty, biżuteria czy zegarki. Dobrze wypadają pastelowe kolory: błękit, szarości, pudrowy róż. Unikaj jaskrawych i połyskujących dodatków, dużej biżuterii, pokaźnych wzorów i krzykliwych kolorów w manicurze. Czasami warto postawić na unikalny i wyrazisty wzór, ale unikaj łączenia różnych wzorów w jednej stylizacji.

Współpraca

Jeśli Twoja firma szuka fotografa, który specjalizuje się w fotografii biznesowej, spełni oczekiwania dotyczące sesji jednocześnie zapewnia szybki czas realizacji zdjęć i późniejszej postprodukcji skontaktuj się ze mną.


Fotograf Igor Wojtkowiak

Jestem Igor i specjalizuję się w fotografii biznesowej i wizerunkowej oraz wideo dla firm. Od 10 lat realizuje projekty dla firm i innych organizacji. Na swojej stronie dzielę się portfolio, doświadczeniem pracy z klientami oraz sposobem pracy.