Wczytywanie...
Idź do treści

Dlaczego na każdej sesji współpracuję z wizażystką?

Dlaczego na każdej sesji współpracuję z wizażystką?

Dzisiaj opowiem o tym, dlaczego obecność wizażystki na sesji zdjęciowej biznesowej jest kluczowa.

Zdjęcia to proces

Zdjęcia biznesowe to nie tylko chwila przed obiektywem. To proces, w którym ważne jest, aby osoba fotografowana czuła się komfortowo i pewnie. Wizażystka jest pierwszą osobą z którą masz styczność na sesji zdjęciowej i zapewnia chwilę relaksu i przygotowania, pomagając oswoić się z sytuacją.

Profesjonalny makijaż może zdziałać cuda. Wizażystka zadba o wyrównanie kolorytu skóry, co jest kluczowe dla uzyskania naturalnego i profesjonalnego wyglądu na zdjęciach. Również, jeśli nie zwłaszcza u Panów.

Makijaż wykonany przez specjalistę wygląda znacznie lepiej niż próby poprawek w postprodukcji. To inwestycja w naturalność i autentyczność wizerunku. Czyli to, co chcemy osiągnąć całą sesją.

Więcej niż wizaż

Wizażystka to nie tylko makijaż. To także pomoc w kwestiach fryzury i drobnych poprawek, które robią dużą różnicę. To też wsparcie, profesjonalizm i dbałość o detale, które przekładają się na sukces Twojego wizerunku.

Korzystając ze swojego zmysłu estetycznego specjalistka od make-upu dobiera makijaż tak aby podkreślić garderobę wybrana do sesji. Wprowadzając drobne zmiany w makijażu w trakcie sesji np poprzez pomalowanie ust na inny kolor czy zmianę ułożenia włosów potrafi całkowicie odmienić charakter zdjęcia, dzięki czemu są one zróżnicowane.

Wizażystka w trakcie zdjęć kontroluje na bieżąco wygląd osoby fotografowanej. Przy okazji jest to dodatkowa para oczu. Czy to krzywy krawat, czy włos na oku - dobry wizażystka pełni rolę asysty, dbając o każdy detal w trakcie trwania sesji.

Nie zapominajmy o aspekcie psychologicznym. Obecność wizażystki często wprowadza pozytywną atmosferę od samego początku, ułatwiając relaks i naturalność przed obiektywem. Wszystkie wizażystki z którymi pracuję to mistrzynie dobrego humoru.

Cena wizażystki podczas sesji zdjęciowej

A dlaczego to tyle kosztuje? Dobra makijażystka wie, że dobry makijaż to taki, którego nie widać. Dzięki doświadczeniu w tego typu makijażach potrafi uzyskać taki efekt. Wizażystka zakrywa sińce pod oczami, niedoskonałości, ale nie tworzy maski. Dba o schludny wygląd fryzury. W razie potrzeby poprawi zarost, czy usunie zbędny włosek.

Na zakończenie pragnę poruszyć kwestię, która często budzi niepokój wśród osób, które po raz pierwszy decydują się na współpracę z fotografem i wizażystką - obawę przed zbyt intensywnym makijażem. Pragnę Cię uspokoić: nie ma powodów do niepokoju. Stosowane przeze mnie oświetlenie błyskowe znacząco zmniejsza widoczność makijażu, czasami nawet o połowę.

Jeżeli jednak pomimo tego makijaż wydaje Ci się nadal zbyt intensywny, proszę, nie wahaj się tego wyrazić. Zarówno ja, jak i wizażystka jesteśmy tutaj, aby dostosować się do Twoich oczekiwań i zapewnić, że makijaż będzie dla Ciebie idealny.

Warto jednak wspomnieć, że takie sytuacje zdarzają się rzadko. Profesjonalna wizażystka przed przystąpieniem do pracy przeprowadza krótki wywiad, by lepiej zrozumieć Twoje upodobania: jak zwykle się malujesz, co preferujesz, a czego unikasz. Na podstawie tych informacji dobiera styl makijażu, który nie tylko będzie odpowiadał Twoim preferencjom, ale także wspaniale prezentował się na zdjęciach. Makijaż na sesji fotograficznej jest zwykle nieco mocniejszy, aby podkreślić atuty urody i przeciwdziałać "wypalaniu" przez światło. Pamiętaj, że Ty również masz wpływ na ostateczny wygląd makijażu, którego celem jest nie tylko uwydatnienie Twojego piękna, ale również odzwierciedlenie Twojej osobowości.

Zapraszam do współpracy

Jeśli Twoja firma szuka fotografa, który specjalizuje się w fotografii biznesowej, spełni oczekiwania dotyczące sesji jednocześnie zapewnia szybki czas realizacji zdjęć i późniejszej postprodukcji skontaktuj się ze mną.


Fotograf Igor Wojtkowiak

Jestem Igor i specjalizuję się w fotografii biznesowej i wizerunkowej oraz wideo dla firm. Od 10 lat realizuje projekty dla firm i innych organizacji. Na swojej stronie dzielę się portfolio, doświadczeniem pracy z klientami oraz sposobem pracy.