Z Rychem Peją znamy się już kilka dobrych lat, dlatego nasza współpraca czasami odbywa się w ekspresowym tempie.  Co prawda w przypadku sesji okładkowej mieliśmy kilka dni na przygotowanie wszystkiego.

Rychu ,znany ze swojego profesjonalizmu i pomysłu na każdy element swojej twórczości, wyszedł do mnie z gotowym już pomysłem na zdjęcia. Zaprosił mnie do studia nagraniowego, gdzie miałem okazje nagrać krótki filmik, którego fragmenty zobaczycie poniżej oraz zdjęcie, które znalazło się na tyle pudełka z płytą.

Ryszard usiadł i jasno rozrysowywał co i dlaczego chce mieć na okładce. W skrócie mają to być wytatuowane dziewczyny, DJ ubrany w strój księdza, natomiast główna postać, czyli każdemu dobrze znany raper – w opasce na oczy. Omówiliśmy aspekty techniczne, co możemy zrobić, a czego nie i podzieliliśmy się obowiązkami.  Czasu jak zawsze niewiele, bo na wszystko mieliśmy chyba tydzień (ale to i tak więcej niż przy ostatnim remaku zdjęcia z “Zwykłej Codzienności”).

Zająłem wszystkim co związane ze studiem i zdjęciami, a Rychu załatwieniem modelek. Z ciekawostek dodam, że zaangażowałem nawet moją mamę, która jest krawcową, by uszyła nam przebrania zakonnic – Dziękujemy!

Największym wyzwaniem było załatwienie fotela, który by nam odpowiadał do całej koncepcji. Na szczęście Studio Teatr Castingowy MplusM poratowali nas swoim – za co serdecznie dziękujemy. Dobrze się złożyło, że Mateusz Guzikowski, który w tym dniu miał pełnić rolę pomocnika (czyt. robić zdjęcia making of), świetnie się nadał również jako pomocnik do noszenia mebla. Fotel przysporzył nam niespodziankę gdyż  nie miał nóżek, ale od czego jest polska myśl technologiczna i styropian 🙂

W między czasie Rychu ogarnął koszulę i koloratkę, więc pędziliśmy na drugi koniec miasta do kościoła, aby odebrać owe rzeczy (koloratkę dostaliśmy gratis 😀 )

Gdy dotarłem do studia, modelki były własnie malowane.

Andrzej, który mi asystował przy tej sesji ustawiał już światło.

Głównym źródłem światła był duży 220 cm softbox oktagonalny. Pracowaliśmy na cykloramie, a dwa duże softboxy praktycznie załatwiły nam zdjęcia bezcieniowe.


Zdjęcia wykonaliśmy w ok 4 godziny, zdjęć nie poddawałem żadnej obróbce, delikatną korektą zajął się grafik..  Nie byłbym sobą gdybym nie obrobił samodzielnie choć jednego zdjęcia (chyba moje ulubione z tej sesji, z Jagodą), które odbiega od konwencji reszty zdjęć, dlatego publikowane jest tylko tutaj:

Na planie, jak zwykle w tej ekipie, świetna atmosfera, co można zobaczyć na filmie i zdjęciach poniżej:

DSC03006 DSC03008 DSC03016 DSC03036 DSC03053

A tutaj już gotowe zdjęcia: 294

I efekt finalny:

Pozdrowienia dla całej ekipy!

Dziękuję za pomoc:

Make-up: https://www.facebook.com/AgaKasperskaMakeUp – super robota 🙂
Modelki: Zuzanna Lubarska, Paula Murdza, Sandra Dutkiewicz, Daria Sobkowska, Jagoda Wolska
Asysta: Andrzej Jenek
Making of: Mateusz Guzikowski