Cześć!

Być może nie masz jeszcze doświadczenia w sesjach zdjęciowych. Ten krótki poradnik pomoże Ci się odpowiednio przygotować i o niczym nie zapomnieć 🙂

  1. Wyśpij się – dobry sen przed sesją może być lepszy niż Photoshop. Zależy nam na  żywszym odcieniu cery oraz braku cieni pod oczami.
  2. W dniu sesji zjedz coś lekkiego.
  3. Jeżeli w trakcie sesji nie korzystamy z pomocy stylisty, zabierz ze sobą kilka rzeczy na przebranie. Do zdjęć formalnych weź ze sobą 2-3 koszule, krawaty i marynarki w jasnych, pastelowych kolorach (odradzam czerń i biel, lecz nie wykluczam). Staraj się unikać kraciastych i drobnych wzorów. Możesz zabrać dodatkową biżuterię (np. zegarek).
  4. Zwróć uwagę, aby Twoje ubrania były nienagannie czyste.
  5. Jeśli korzystasz z solarium zrezygnuj z niego na co najmniej tydzień przed sesją. Solarium sprawia, że skóra potrafi przyjąć czerwony odcień.
  6. Jeśli robimy sesję tematyczną, zabierz ze sobą kilka dodatków/akcesoriów.
  7. Pracować będziemy w luźnej atmosferze. Mimo to niektórzy nie czują się dobrze przed obiektywem. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia: obejrzyj kilka zdjęć w internecie i spróbuj pozować przed lustrem.
  8. Nie zapomnij o dobrym humorze 🙂
Wskazówki dla kobiet:
Jeśli mamy sesję bez dodatkowego make up-u, pomaluj się troszkę mocniej niż zwykle. Na zdjęciu makijaż wychodzi bardziej stłumiony niż na żywo. Nie używaj rozświetlających kosmetyków. Zabierz ze sobą puder matujący. Zwróć uwagę na wygląd włosów i paznokci.
Jeśli korzystamy z pomocy wizażysty, przyjdź bez makijażu z oczyszczoną i dobrze nawilżoną skórą.

Do zobaczenia,

Igor 🙂